Vedat Muriqi në 5 golashënuesit më të mirë në La Liga, ka shënuar sa Griezman

Vedat Muriqi në 5 golashënuesit më të mirë në La Liga, ka shënuar sa Griezman

23:16, 25/05/2023

Vedat Muriqi po kalon nëpër një sezon mjaft të mirë personal.

Ai arriti objektivin e tij me Mallorcan, për ta siguruar mbijetesën në elitën e futbollit spanjoll.

Sonte, Mallorca fitoi 1-0 ndaj Valencias, me golin e shënuar pikërisht nga sulmuesi kosovar, që ia dha tri pikët e radhës ekipit të tij.

Deri tani, Muriqi ka shënuar 14 gola dhe gjendet i pesti në listë, aq sa ka edhe Griezmann që është i katërti.

Krahas 14 golave, Muriqi ndihmoi edhe me tri asistime në La Liga.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco