Juventusi rinovon me 33-vjeçarin që nuk luajti asnjë minutë në këtë sezon

Juventusi rinovon me 33-vjeçarin që nuk luajti asnjë minutë në këtë sezon

21:51, 25/05/2023

Rinovim te Juventusi. Klubi bardhezi ka zgjatur bashkëpunimin me Carlo Pinsoglion, portierin e tretë të skuadrës.

33-vjeçari, zgjedhja e tretë për kuadratin pas Szczesny dhe Perin, ka firmosur deri në vitin 2025 me klubin e zemrës.

“Në një kohë kur të qenit lojtar i Juventusit merr një vlerë edhe më të madhe, vjen lajmi për rinovimin e atyre që kanë qenë gjithmonë juventinë.

Fjala është për Carlo Pinsoglio, i cili ka rinovuar kontratën me Juventusin dhe do të qëndrojë i lidhur me ngjyrat tona edhe për dy vite, deri në vitin 2025.

Image

Pinso ka mishëruar gjithmonë shpirtin e Juventusit. Sa mirë që mund të vazhdojmë të bazohemi në energjinë, inkurajimin dhe buzëqeshjen e tij”, lexohet në komunikatën e Juventusit.

Gjatë këtij sezoni, “gardiani” italian numëron zero minuta aktivizim në të gjithë kompeticionet me skuadrën e Max Allegrit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco