Kamera e stadiumit kap momentin e mrekullueshëm gjatë Milan-Juventus (VIDEO)

20:27, 08/10/2022

Goli i Fiakyo Tomorit përfundoi pjesën e parë të Milan-Juventus, mbrojtësi anglez ndalon një goditje te Grioud, kontrollon me gjoks dhe kthehet duke mposhtur Szczesny. Anglezi ishte i mbajtur në lojë nga një kundërshtar, Alex Sandro.

Pjesa e pare e Milan-Juventus u mbyll 1-0 dhe Leao ishte me i rrezikshmi duke goditur dy here shtyllen e portes se mbrojtur nga portieri i Juventusit dhe gjithashtu duke krijuar edhe nje episod brenda zone me Vlahovic qe me berryl e dergon ne goditje kendi.

Por, ndeshja sot ka dhuruar nje skene teper te bukur ne San Siro! Dy shokë tifozë te Juventusit dhe Milanit, sapo Tomori ka shenuar, jane perqafuar dhe e kane mare me te qeshur, siç duhet te jete! Tifozi milanist ka perqafuar ate juventin dirket pas golit dhe nuk ka festuar. Pikerisht tifozi bardhezi e ka kuptuar dhe thjesht ka qeshur…

Milani fitoi 2-0, duke harruar humbjen në Champions nga Chelsea.