Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Erdogan, mik apo sulltan

Messi habit me deklaratën drejtuar Lewandowskit: E meritoje ‘Topin e Artë’, shpresoj të...

Messi habit me deklaratën drejtuar Lewandowskit: E meritoje ‘Topin e Artë’, shpresoj të...

22:16, 29/11/2021

Ylli i PSG-së, Lionel Messi është zyrtarisht fitues i “Topit të Artë” për vitin 2021.

Pas një suksesi të shkëlqyer me Argjentinën, ku fitoi Kupën e Amerikës, ku edhe ishte golashënuesi më i mirë, Messi arriti të fitojë edhe çmimin me prestigjiozë në botë.

Por ajo çka ka habitur, ishte deklarata e argjentinasit në momentin e marrjes së çmimit ku tregoi përulësi ndaj rivalit direkt Robert Lewandowski duke u shprehur:

‘’Lewandowski e meritoi ta fitonte “Topin e Artë” këtë vit, por kombëtarja ka peshuar shumë në këtë çmim. Shpresoj ta fitojë vitin tjetër’’.

Deklarata  nuk është pritur fare mirë nga të pranishmit në sallë dhe tifozët të cilët kundërshtojnë fjalët e sulmuesit të PSG-së .

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco