Botërori i Klubeve/ Shqiptari vendos fatin e skuadrave, Chelsea luan në gjysmëfinale

Botërori i Klubeve/ Shqiptari vendos fatin e skuadrave, Chelsea luan në gjysmëfinale

19:13, 29/11/2021

Është hedhur shorti  i Botërorit për Klube . Ky kompeticion mbledh skuadrat më të mira nga të gjitha kontinentet. E veçanta është se goglat e shortit i përzieju një futbollist shqiptar.

Image

Ish-lojtari i Napolit Blerim Xhemaili ka përzier goglat dhe përcaktoi çiftet kundërshtare. Fituesja e Champions League, Çelsi do të ndeshet në  gjysmë finale për shkak të koefiçentit të lartë të klubeve  evropiane. Ky kompeticion do të luhet  nga data 3 deri në 12 shkurt të vitit të ardhshëm.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco