Sergio Ramos ‘hedh poshtë’ Ronaldon: ‘Topin e Artë’ e meriton...

Sergio Ramos ‘hedh poshtë’ Ronaldon: ‘Topin e Artë’ e meriton...

16:21, 29/11/2021

Topi i Artë është çmimi më prestigjioz në nivel individual për çdo futbollist. Këtë vit janë të shumtë emrat që shihen si favoritë për ta fituar.

Në lidhje me këtë temë ka folur dhe Sergio Ramos.

Mbrojtësi i PSG-së u shpreh hapur se dëshiron që shoku i tij i skuadrës Lionel Messi të fitojë çmimin prestigjoz.

“Messi është një lojtar unik dhe është një privilegj që luajë në një skuadër me të. Sigurisht që dua ta fitoj sepse unë mbroj lojtarët e ekipit tim’, u shpreh spanjolli.

Lionel Messi shihet si favorite kryesor për ta fituar “Topin e Artë” për këtë vit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco