Rikthim në vendlindje, Thiago Silva drejt rinovimit të kontratës

Rikthim në vendlindje, Thiago Silva drejt rinovimit të kontratës

16:57, 27/10/2021

Thiago Silva ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me Chelsean që i skadon më 30 qershor të vitit 2022.

Drejtuesit e “The Blues” duan ta mbajnë në ekip Silvan dhe i kanë ofruar rinovimin, megjithatë palët ende nuk kanë arritur marrëveshje.

Sipas ‘Tuttomercatoweb’, nuk përjashtohet mundësia që Silva të rikthehet në vendlindjen e tij, Brazil.

Është klubi Fluminense që ka shprehur interesim për transferimin e 37-vjeçarit verën e ardhshme si futbollistë i lirë.

Braziliani ka luajtur për Fluminensen gjatë viteve 2002-2004 dhe mund të jetë i interesuar ta mbyll karrierën atje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco