Ancelotti: Hazard është ai që është më i lodhur nga këto probleme

Ancelotti: Hazard është ai që është më i lodhur nga këto probleme

17:04, 19/10/2021

Carlo Ancelotti do të jetë pa Eden Hazard për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Shakhtar Donetsk , por italiani ka mbështetur lojtarin e tij duke sugjeruar se askush nuk është më i lodhur nga këto dështime të vazhdueshme të lëndimeve sesa vetë belgu.

" Hazard është lodhur duke pasur këto probleme, ai nuk është i dëmtuar, por ai ka një mbingarkesë," detajoi Ancelotti në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

"Askush nuk është më i frustruar se Hazard. Unë mendoj se ai do të jetë në dispozicion kundër Barcelonës ose Osasuna."Me Eduardo Camavinga që kishte mbërritur dhe kishte një ndikim kaq të menjëhershëm për Los Blancos, pikëpyetjet janë ngritur mbi të ardhmen e treshes së famshme të mesfushës Toni Kroos, Casemiro dhe Luka Modric , megjithatë trajneri italian konfirmoi se të gjitha ato janë ende pjesë të rëndësishme të planeve të tij.

"Unë mendoj se ata [Kroos, Casemiro dhe Modric] janë lojtarë që vazhdojnë të konkurrojnë në nivelin më të lartë," vazhdoi Ancelotti .

"Pastaj ne kemi një skuadër me lojtarë të rinj si Blanco, Camavinga dhe Valverde të cilët po i shtyjnë shumë.

"Duhet të marr parasysh moshën e të gjithëve dhe përvojën e tyre, ne kemi një mesfushë që mund të konkurrojë kundër kujtdo."

Pushimet ndërkombëtare rrallë mirëpriten nga trajnerët e klubeve, megjithatë ish -trajneri i Milanit ishte jashtëzakonisht i qetë në lidhje me ndalesën e fundit në futbollin vendas, jo më pak sepse ai mendonte se disa lojtarë kishin përfituar nga pushimi.

"Ishte një periudhë e mirë, sepse lojtarët janë kthyer, përveç Hazard, i cili ka një problem të vogël," konfirmoi Ancelotti .

"Ne kemi rimarrë Mendy dhe Marcelo , ndërsa gjendja e Kroos është përmirësuar.

"Më pëlqen ajo që kam parë në seancat stërvitore të fundit dhe ekipi është i përgatitur për një lojë të vështirë kundër një ekipi që luan mirë dhe do të përpiqet më të mirën për të fituar".

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco