Formacionet zyrtar/ Juventusi sfidon Romën e Mourinhos

Formacionet zyrtar/ Juventusi sfidon Romën e Mourinhos

20:13, 17/10/2021

Në Allianz Stadium, Juventusi dhe Roma zhvillojnë ndeshjen kryesore të javës së tetë në Serie A.

Pas fillimit aspak të mirë të sezonit, Zonja e Vjetër është rikthyer te rezultatet pozitive dhe është ngritur në kuotën e 11 pikëve, nga tri fitore, dy barazime dhe dy humbje.

Giallorossët kanë regjistruar pesë fitore dhe dy humbje, ashtu që kanë grumbulluar 15 pikë.

Strategët Massimiliano Allegri dhe Jose Mourinho i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë përballje të rëndësishme.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Bernardeschi; Chiesa, Kean.

Image

Formacioni startues i Romës: Rui Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina; Veretout, Cristante; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco