VIDEO/ Buffon kampion në lojën e njohur: 'çmenden' shokët e skuadrës

VIDEO/ Buffon kampion në lojën e njohur: 'çmenden' shokët e skuadrës

12:09, 01/10/2021

Edhe pse po i afrohet fundit të karrierës si futbollist, Gianluigi Buffon e tregoi edhe një herë se është “ujk i vjetër”, pasi arriti të mposht shokët e tij të skuadrës tek Parma në lojën guri, letra, gërshëra.

43-vjeçari ftoi futbollistët e tjerë që ta sfidonin në lojë, por një nga një u mundën të gjithë.

Portieri italian u emocionua shumë me secilën fitore dhe pasi mposhti kundërshtarin e tij të gjashtë, festoi si “çmendur”.

Duket se Buffon po e shijon aventurën e re tek Parma, pas largimit falas nga Juventus.

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco