Guardiola vazhdon të shkruaj historinë: 31 tituj në 14 vite si trajner, 10 në Angli

Guardiola vazhdon të shkruaj historinë: 31 tituj në 14 vite si trajner, 10 në Angli

22:19, 11/05/2021

Ai e bëri sërish. Tani titujt e Pep Guardiola nuk numërohen më. Katalanasi, që kur nisi karrierën e tij si trajner (2007-08 me Barcelona B), e deri më tani ka ngritur 31 trofe: i fundit, i sapo fituar, është i treti Premier League në krye të Manchester City, titulli i dhjetë që kur mbërriti në Anglia, në 2016, pas 14 të fituar në Spanjë me Barcelona dhe 7 në Gjermani me Bayern.

Një palmares mbresëlënëse, së cilës ai shpreson t’i shtojë së shpejti Ligën e tretë të Kampionëve në karrierën. Takimi historik ndaj Chelsea-t është caktuar të shtunën më 29 maj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco