Lajmi i fundit

Foltorja i përgjigjet Bashës: Halli i demokratëve, pazaret e tua me Ramën

Boateng gati të ribashkohet me ish-trajnerin e Bayernit

Boateng gati të ribashkohet me ish-trajnerin e Bayernit

11:54, 11/05/2021

Jerome Boateng do të largohet nga Bayern Munchen në fund të këtij sezoni.

Sipas ‘France Football’, Boateng pritet të transferohet te ish-trajneri i tij, Niko Kovac në ekipin e Monacos. Kampioni i botës pritet ta zëvendësoj Benoit Badiashile.

Mbrojtësi gjerman do të kërkoj kontratë 3--vjeçare, me një pagë prej 12 milionë euro.

Sipas informacioneve të BILD, Boateng është në listën e skuadrës së Tottenham Hotspur dhe të ekipeve në SHBA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco