VIDEO/ Rusia po fiton ndaj Sllovenisë, stadiumi i mbushur plot me tifozë

VIDEO/ Rusia po fiton ndaj Sllovenisë, stadiumi i mbushur plot me tifozë

15:52, 27/03/2021

Rusia po fiton 2-1 ndaj Sllovenisë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës “Katar 2022”.

Të dy golat për rusët u shënuan nga, Artem Dzyuba (26, 35), ndërsa për sllovenët shënoi Josip Ilicic (36).

Ajo që bie në sy, në “Fisht Olympic”, është që qeveria ka hapur dyert për tifozët, duke e mbushur stadiumin plot. 

Rusia ka vaksinuar një pjesë të madhe të popullsisë me vaksinën kundër Covid-19.

 

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco