Gati largimi/ Të gjithë të ‘çmendur’ pas futbollistit të Shpresave, zbulohen 5 klubet që e duan

Gati largimi/ Të gjithë të ‘çmendur’ pas futbollistit të Shpresave, zbulohen 5 klubet që e duan

11:36, 16/01/2021

Sulmuesi i Kombëtares U-21, Albion Ademi po zhvillon paraqitje të shkëlqyera në Finlandë me skuadrën e Mariehamnit. Futbollisti 21-vjeçar ku transferua te këta të fundit para një viti, teksa ka arritur të shënojë plotë 14 gola deri tani.

Image

Kjo ka bërë që disa klube të njohura të intersohetpër shërbimet e futbollistit kuqezi. Një gjë e tillë është konfirmuar edhe nga drejtori sportiv i klubit ku luan shqiptari, Peter Matson, i cili në një intervistë të dhënë së fundmi është shprehur:  “Trabzonspori në Turqi, Bazeli në Zvicër, AZ Alkmar në Holandë, Grojther Fyrth në Gjermani dhe Hajduk Split në Kroaci, kanë shprehur interes për të marrë Ademin, madje disa prej këtyre skuadrave kanë bërë oferta konkrete. Unë nuk mendoj se jemi në gjendje ta mbajmë më sulmuesin në skuadër”, tha drejtori sportiv.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco