Drita kualifikim historik në Europa League, ja sa para përfiton nga UEFA...

Drita kualifikim historik në Europa League, ja sa para përfiton nga UEFA...

08:27, 18/09/2020

Drita është skuadra e vetme përfaqësuese e Kosovës që kualifikohet në raundin e tretë paraeliminator të Europa Leagues.

Skuadra kosovare ka triumfuar ndaj klubit nga Maqedonia Veriore, Sileks me rezultatin final 0-2, një fitore historike për të besuarit e Nuhiut.

Përveç se u bën klubi i parë kosovar që arritën një sukses të tillë, ekipi i Dritës u pasuara nga UEFA. Skuadra nga Gjilani do të përfitojë plot 260 mijë euro me këtë kualifikim, shumë kjo e dhuruar nga UEFA për çdo skuadër që kualifikohet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco