Bayern pranon ofertën për të shitur ‘yllin’ e skuadrës

Bayern pranon ofertën për të shitur ‘yllin’ e skuadrës

11:26, 17/09/2020

Liverpooli ka bërë ofertë me vlerë 30 milionë euro për Thiago Alcantaran.

“The Athletic” raporton se është arritur marrëveshja me Bayern Munchen për transferimin e spanjollit në “Anfield”.

Si rezultat i kësaj më në fund është rënë dakord për çmimin dhe 29-vjeçari do të jetë së shpejti në Angli për të veshur fanellën e Liverpoolit.

Mësohet se oferta që është pranuar nga gjermanët kap shifrën e 30 milionë eurove. Lojtari kishte dëshirë për një sfide të re pasi kaloi 7 vite te Bayern dhe fitoi të gjithë trofetë sezonin që lamë pas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco