Barcelona merr ofertë stratosferike për Trincao-n

Barcelona merr ofertë stratosferike për Trincao-n

14:55, 03/08/2020

Ende pa nisur aventurën e re me Barcelonën për Francisco Trincao kanë mbërritur edhe oferta të rëndësishme.

Sipas të përdishmes spanjolle “Sport” , klubi katlanas ka refuzuar një ofertë prej 60 milionë eurosh nga Premier League për talentin portugez.

Klubi që e dëshironte, i cili nuk bëhet i ditur, ishte gati ta përballonte pagesën e transferimit. Mirëpo Braça pavarësisht nevojave financiare, nuk e ka marrë në konsideratë ofertën.

Sulmuesi 20-vjeçar u ble për 30 mln euro nga Barcelona janarin e kaluar dhe u la te Braga deri në fund të sezonit aktual.

Klauzola e vendosur nga Barça për Trincao është 500 mln euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco