VIDEO/ Bayern i shënon Dortmundit, Kimmich ‘shpalos’ klasin me këtë supergol!

VIDEO/ Bayern i shënon Dortmundit, Kimmich ‘shpalos’ klasin me këtë supergol!

19:16, 26/05/2020

Zhbllokohet “klasikja” e Gjermanisë.

Bayern ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Dortmundit e vlefshme për javën e 28-të në Bundesliga.

Në minutën e 43’ ishte Joshua Kimmich i cili nxori nga repertori i tij një goditje klasi për të dërguar topin drejt rrjetës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco