VIDEO/ Nuk e ndal koronavirusi, futbollisti i Kombëtares shqiptare stërvitet në shtëpi

VIDEO/ Nuk e ndal koronavirusi, futbollisti i Kombëtares shqiptare stërvitet në shtëpi

11:30, 26/03/2020

Izolimi prej koronavirusit ka shkaktuar problematika të mëdha në botën e futbollit.

Lojtarët kanë gjetur zgjidhje alternative për tu stërvitur dhe për të mbajtur një formë optimale fizike.

Si shumë njerëz tjetër edhe mesfushori i Kombëtares, Keidi Bare është i detyruar të qëndrojë i izoluar në shtëpi por të vijojë pa ndërprerë stërvitjen.

Në një video të postuar në profilin zyrtar, shihet Bare teksa stërvitet në shtëpinë e tij. Lojtari që aktivizohet te Malaga kishte një dëmtim i cili e la jashtë atë për shumë ndeshje dhe tani shpreson në një rifillim sa më të shpejtë të kampionatit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco