Man United interesohet për yllin e rivalëve në Premier League

Man United interesohet për yllin e rivalëve në Premier League

09:35, 23/02/2020

Manchester United interesohet për 23-vjeçarin e Wolves Diogo Jota, këtë e raporton italiania calciomercato.

Raporti detajon se si Djajtë e Kuq kanë kohë që vëzhgojnë sulmuesin dhe vlerësojnë paraqitjet e tij konstante me Wolves.

Jota, i cili ka një kontratë deri më 2022 me klubin anglez, ka 33 paraqitje në të gjithë kompeticionet dhe ka shënuar 12 gola. Ai shënoi një tripletë ndaj Espanyol në Europa League të enjten e kaluar.

Jota do ta përforconte sulmin e dobët të United, që aktualisht po luan pa Marcus Rashford-in e dëmtuar

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco