VIDEO/ Migjen Basha shënon në AFC Champions League

VIDEO/ Migjen Basha shënon në AFC Champions League

11:40, 21/01/2020

Migjen Basha po kalon një formë shumë të mirë te Melburn Victory, ku u transferua në fillim të këtij sezoni.

Mesfushori shqiptar ka realizuar një gol shumë të bukur për skuadrën e tij, në AFC Champions League.

Në minutën e 14-të, Basha goditi shumë fort një top të marrë nga shokët e tij të ekipit, duke mos i lënë kështu asnjë mundësi për të reaguar portierit, duke i dhënë kështu avantazhin ekipit të tij.

Skuadra e shqiptarit shënoi edhe katër herë të tjera, duke vulosur rezultatin e thellë 5-0 përballë Bali United.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco