Sapo u shkarkua nga Napoli, vijnë ofertat e para për Ancelottin

Sapo u shkarkua nga Napoli, vijnë ofertat e para për Ancelottin

10:41, 11/12/2019

Edhe pse Napoli është kualifikuar për në raundin e 1/16-ave, në Ligën e Kampionëve, pasi fitoi me Genkun me rezultatin 4-0, Carlo Ancelotti është shkarkuar nga De Laurentis mbrëmjen e djeshme dhe tashmë italiani është pa skuadër.

Nuk do të jetë shumë e vështirë për italianin të gjejë një ekip tjetër shumë shpejt, pasi emri i tij “peshon” në arenën ndërkombëtare.

Mediat angleze bëjnë me dije se dy klube i janë vënë pas Ancelottit.

Bëhet fjalë për Arsenalin dhe Evertonin.

“Topçinjtë” shkarkuan Unai Emery para disa javësh dhe janë në kërkim të një trajneri të ri.

Por, konkurrenca do të jetë e madhe, pasi Evertoni duket se ka nisur kontaktet më herët.

Mbetet të shihet tashmë se ku do të vazhdojë karrierën trajneri italian, që kualifikoi Napolin në raundin e 1/16-ave, të Ligës së Kampionëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco