E pabesueshme por ndodh në Itali, trajneri shkarkohet sepse fitoi 27-0!

E pabesueshme por ndodh në Itali, trajneri shkarkohet sepse fitoi 27-0!

15:30, 18/11/2019

Çudia e madhe ndodh në Itali!

Massimiliano Riccini u shkarkua nga detyra e tij si trajner i klubit, Invictasauro, pavarësisht se udhëhoqi skuadrën e tij drejt një fitore mahnitëse 27-0.

Ky rezultat ishte fatal për trajnerin e kësaj skuadre nën moshën 18-vjeçare, pasi presidenti i klubit Paolo Brogelli vendosi ta shkarkonte për shkak të mos respektit që tregoi për kundërshtarët.

“Ne jemi të habitur dhe thellësisht ndjejmë keqardhje kur dëgjuam se skuadra jonë Invictasauro ka mposhtur 27-0 Marina Calcio’’.

“Vlerat e skuadrave të reja janë më të mëdha sesa këto gjëra. Kundërshtari duhet të respektohet gjithmonë dhe kjo nuk ndodhi në ndeshje”, tha presidenti i klubit, Paolo Brogelli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco