Akuzoi Takajn për trukim ndeshjesh, vihet në pranga nga policia ish-lojtari

Akuzoi Takajn për trukim ndeshjesh, vihet në pranga nga policia ish-lojtari

12:11, 22/09/2019

Ish-lojtari Sanel Kuljic lëshoi bombën me deklaratën e tij në lidhje me trukimet e kampionatit austriak.

Ai akuzoi se mafia shqiptare, duke përmendur presidentin Ardjan Takaj se ka gisht në trukimin e ndeshjeve. 

Bundesliga e Austrisë, Federata, por dhe vetë presidenti Takaj e kanë akuzuar për shpifje, por duket se Kuljic nuk do të përfundojë pas hekurave për shpifje, por për drogë. 

Policia austriake i gjeti kokainë gruasë së Kuljic në dyqan duke e arrestuar direkt si një tregtar kokaine. Boshnjak-austriaku kërkoi të fitonte vëmendjen rreth vetes që të shiste kopje dhe nga libri i shkruajtur prej tij, por duket se vetëm sa u gropos më shumë. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco