Griezmann kërkon kohë për t’u kuptuar në fushë me Messin dhe Suarezin

Griezmann kërkon kohë për t’u kuptuar në fushë me Messin dhe Suarezin

10:53, 18/09/2019

Antoine Griezmann insistoi se atij do t’i duhet kohë për të krijuar lidhje të mirë në fushën e lojës me Lionel Messin dhe Luis Suarezin, pasi Barcelona barazoi pa gola me Borussia Dortmundin në ndeshjen hapëse të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve.

“Ky është muaji im i dytë që kur kam ardhur këtu. Unë duhet të mësohem me këtë dhe të luaj më shumë me ta për t’i kuptuar lëvizjet e Suarezit dhe Leos”, tha Griezmann.

“Ne goditëm në portë mjaftueshëm dhe duhet të përmirësohemi dhe të punojmë për këtë gjë. E fituam një pikë kundër Dortmundit dhe nuk është keq”, deklaroi sulmuesi i katalanasve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco