VIDEO/ Ish- mbrojtësi Skënderbeut vazhdon me paraqitjet e shkëlqyera, shënon në kampionatin suedez

VIDEO/ Ish- mbrojtësi Skënderbeut vazhdon me paraqitjet e shkëlqyera, shënon në kampionatin suedez

17:30, 18/08/2019

Ish-mbrojtësi i skuadrës së Skënderbeut, Fidan Aliti, ka arritur që të gjej rrugën e rrjetës në kampionatin suedez.

Futbollisti kosovarë  shënoi golin e dytë për skuadrën e tij Kalmar në përballjen kundër AIK.

25 vjeçari përfitoi nga një rrëmujë në zonën kundërshtare dhe e dërgoi topin në cepin e portës duke mos i lënë mundësi portierit për të reaguar.

Ky është goli i dytë në kampionat për Alitin, i cili po kalon një formë të shkëlqyer te Kalmari, duke u shndërruar në një protagonist.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco