Federer mposht Nadalin dhe kualifikohet në finale të Wimbledonit

Federer mposht Nadalin dhe kualifikohet në finale të Wimbledonit

21:20, 12/07/2019

Federer është kualifikuar në finale te Wimbledonit, pasi mposhti Nadalin.

Roger Federer, tetë herë fituesi i Wimbledon, ka prekur finalen për herë të 12-të në karrierë, pasi e mundi 3-1 në gjysmëfinale Rafael Nadalin.

Federer fitoi 7-6(3), 1-6, 6-3 dhe 6-4. Në finale, tenisti zviceran do të ketë punë me Novak Djokovic.

Për Federerin, kjo do të jetë finalja e 31 e një Grand Slami në karrierë, teksa ka triumfuar 20 herë.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco