Schumacher: Fati im është i shkruar që më parë!

Schumacher: Fati im është i shkruar që më parë!

12:24, 06/05/2019

Mick Schumacher ka thënë se garimi në Formula 1 është i pashmangshëm për të.

Djali i 7 herë kampionit të botës, Michael Schumacher aktualisht do të garojë në Formula 2 me makinën Prema, por ai ka testuar që dy javë më parë, në Bahrein, dy makina të Formula 1: Ferrarin dhe Alfa Romeo.

 “Garimi në Formula 1 është pjesë e fatit tim, që është shkruar që më parë. Për mua është e rëndësishme që t’i bëj hapat një e nga një, ndaj garimi në Formula 2 ishte i rëndësishëm para se të debutoj në Formula 1. Nuk e di se kur do të garoj në kampionatin më të bukur, por di që një ditë kjo gjë ka për të ndodhur”, tha piloti 19-vjeçar gjerman, aktualisht pjesë e Akademisë Ferrari.

“Aktualisht nuk mund ta krahasoj veten me asnjë pilot tjetër të Formula 1. Sot për sot krahasohem vetëm me veten time”, tha Mick Schumacher.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco