Ronaldo apo Messi, ja kush u shpall lojtari më i mirë i javës në Champions League

Ronaldo apo Messi, ja kush u shpall lojtari më i mirë i javës në Champions League

22:21, 15/03/2019

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Ronaldo shënoi tripletë dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit, për ta kualifikuar Juventusin në çerekfinale të Champions League.

Ai la prapa Lionel Messin, edhe pse edhe argjentinasi pati një javë magjike në Champions League, teksa shënoi dy herë dhe asistoi dy herë të tjera në fitoren 5-0 të Barcelonës ndaj Lyonit në “Camp Nou”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment