Jo vetëm karriera, Adrianos po i shkatërrohet jeta. Borxhet e detyrojnë të shesë...

Jo vetëm karriera, Adrianos po i shkatërrohet jeta. Borxhet e detyrojnë të shesë...

11:57, 13/02/2019

Jo vetëm karriera por edhe jeta luksoze e Adrianos ka shkuar drejt fundit.

Siç njihet ndryshe me nofkën “Perandori” mund të ishte shndërruar në një nga futbollistët më të mëdhenj të historisë së futbollit po të mos abuzonte me alkoolin dhe jetën e natës.

Pas këtyre problemeve, Adriano tashmë ka shitur me kosto të ulët një pjesë të madhe të pasurisë për të përballuar borxhet e shumta: varkën, aeroplanin privat, shtëpinë në Rio dhe atë në Milano.

Karriera profesionale e brazilianit u degradua pas vdekjes së babait të tij ku për shkak të veseve të këqija ai hiqi dorë nga sporti dhe kaloi në një situatë depresioni.

Të gjithë këto i shkatërruan karrierën e tij si futbollist, ndërsa tashmë ndodhet në një moment shumë të vështirë të jetës ku për të shlyer borxhet është detyruar të shesë gjithçka.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment