Bale nuk ka mësuar ende spanjisht, Marcelo: Komunikojmë vetëm me gjeste

Bale nuk ka mësuar ende spanjisht, Marcelo: Komunikojmë vetëm me gjeste

15:30, 12/02/2019

Gareth Bale luan prej 6 vitesh në kryeqytetin spanjoll por vazhdon të ketë vështirësi të mëdha në komunikim.

Shoku i tij i ngushtë Marcelo ka zbuluar se uellsiani vazhdon të komunikojë vetëm në gjuhën angleze pasi e ka të pamundur për të mësuar spanjishten.

“Tani, pasi largimit të Cristiano Ronaldos dhe Kiko Casillasit, nuk kam njeri tjetër pranë. Është Bale në krahun tjetër, por Bale nuk flet spanjisht, ne komunikojmë vetëm me gjeste”, tha Marcelo gjatë një interviste për “Marca”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco