Nuk la gjurmë ndaj Bilbaos, Valverde tregon gjendjen e Leo Messit

Nuk la gjurmë ndaj Bilbaos, Valverde tregon gjendjen e Leo Messit

12:20, 11/02/2019

Trajneri i Barcelonës, Ernest Valverde ka folur pas barazimit pa gola ndaj Athletic Bilbaos.

Në një reagim për mediat iberike, Valverde ka folur edhe gjendjen e fundit të Lionel Messit, i cili pothuajse nuk u duk në fushën e blertë.

“Lionel është mirë dhe luan me shpejtësi të plotë. Ai kishte vështirësi, por luajti në mënyrën më të mirë. Nuk do jete gjithmonë ai që do shpëtojë ekipin”, tha Valverde duke i hequr përgjegjësinë Leo Messit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco