VIDEO/ Penallti për Realin, shihni çfarë bën Ronaldo përballë portierit të PSG-së

VIDEO/ Penallti për Realin, shihni çfarë bën Ronaldo përballë portierit të PSG-së

21:32, 14/02/2018

Në “Santiago Bernabeu” po luhet ndeshja e parë e 1/8-ave të finaleve të Ligës së Kampioneve mes Real Madridit dhe PSG-së, shkruan SYRI.net.

Sfida po zhvillohet me ritëm të lartë, teksa nuk mungojnë dhe ndërhyrjet e ashpra. Për t’u theksuar në 15 minutat e para është kartoni i verdhë i marrë nga Neymar.

Ndërsa në minutën e 33-të Rabiot shtang “Bernabeun”, duke kaluar PSG-në në avantazh.

Fundi i pjesës së parë ka plot emocione. Në minutën e 45-të ka penallti për Realin. Ronaldo gjuan saktë nga pika e bardhë, duke barazuar rezultatin 1-1 dhe menjëherë mbyllet pjesa e parë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>