Kriza e golave te Hamburgu, Mavraj largon fajin nga vetja

Kriza e golave te Hamburgu, Mavraj largon fajin nga vetja

18:49, 13/02/2018

Situata sa vjen e rëndohet për ekipin e Hamburgut, ku bën pjesë lojtari i Kombëtares tonë, Mërgim Mavraj.

Përveç mbijetesës, në klub po zien çështja e mungesës së golit, ndërsa Mavraj i pyetur nga një media afër klubit mbi këtë çështje hoqi përgjegjësinë nga vetja e tij.

“Unë jam një mbrojtës dhe nuk ia kam idenë golave, pasi e shoh portën nga larg”, tha Mavraj për “Hamburger Morgenpost”.

“Nuk e përjashtoj mundësinë që lojtarët janë të nervozuar dhe kërkojnë të shënojnë me forcë golat”, shtoi më tej ai.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>