ZYRTARE: ‘Ylli’ i Skënderbeut pjesë e formacionit të javës në Europa League

ZYRTARE: ‘Ylli’ i Skënderbeut pjesë e formacionit të javës në Europa League

13:48, 20/10/2017

UEFA ka zgjedhur formacionin më të mirë për javën e tretë të fazës së grupeve në Europa League.

Besoje ose jo, pjesë e kësaj 11-she më të mirë është edhe një lojtar i Skënderbeut që mbrëmjen e djeshme barazoi pa gola ndaj Partizanit të Beogradit, shkruan SYRI.net.

Bëhet fjalë për mbrojtësin Bajram Jashanic i cili ka zhvilluar një super ndeshje kundër skuadrës serbe.

Në formacionin më të mirë të javës kanë përfunduar edhe emra të njohur si Milinkovic-Savic, Josip Ilicic, Xabi Prieto dhe Ëilliam Jose.

Formacioni i javës:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>