Parashikimi i motit për sot, e premte, 15 nëntor 2019 Ura e Drinit të bardhë, Kukës.

Parashikimi i motit për sot, e premte, 15 nëntor 2019

07:18, 15/11/2019
15 nëntor 2019 moti do të  jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira ku në zonat malore nuk përjshtohet mundësia e rreshjeve të shiut të izoluara. Era do të jetë me me drejtim Jug (S) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 2,0- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  5/17°C 

Zonat e ulëta  10/23°C

Zonat bregdetare 13/22°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco