Mesazhi i Benzemas në prag të finales së Botërorit bëri jehonë/ A u ‘përzu’ fituesi i ‘Topit të Artë’ nga kombëtarja?

Mesazhi i Benzemas në prag të finales së Botërorit bëri jehonë/ A u ‘përzu’ fituesi i ‘Topit të Artë’ nga kombëtarja?

11:36, 17/12/2022
A+ Aa A-

Një ditë para finales së Kupës së Botës mes Francës dhe Argjentinës, sulmuesi francez Karim Benzema postoi një mesazh të fshehtë në Instagram që shkaktoi një ortek komentesh dhe e vuri në pikëpyetje statusin e tij në kombëtare.

Zyrtarisht futbollisti më i mirë në botë u detyrua të humbasë Kupën e Botës për shkak se kishte probleme me një dëmtim dhe gjithnjë e më shumë po shtohen spekulimet se trajneri i Francës Didier Deschamps refuzoi të grumbullonte sulmuesin e Realit në fazën eliminatore të Kupës së Botës në Katar.

Diagnoza fillestare tregoi se ai do të ishte jashtë për tre javë, por Benzema u shërua pas vetëm 10 ditësh dhe ishte gati për t'u bashkuar me kombëtaren.

Deschamps u pyet nga gazetarët nëse do të sillte Benzema-n dhe ai tha: "Uh, më mirë të mos përgjigjem. Pyetja tjetër."

Së fundmi, Benzema ka postuar një foto të tij në Instagram dhe ka shkruar: “Nuk jam i interesuar”.

Image

Mediat franceze raportuan menjëherë sesi Benzema i tha Deschamps-it në këtë mënyrë se nuk donte të ishte pjesë e ekipit të tij, ndërsa portali spanjoll Libertad shkoi një hap më tej, duke pretenduar se Benzema nuk u largua vullnetarisht nga Katari, por se ai ishte “i shtyrë” dhe se është shumë i zemëruar për këtë.

Sipas informacioneve të tyre, pas largimit nga kampi i kombëtares, Benzema i është nënshtruar vetëm tre ditësh terapisë me mjekët e klubit në Madrid, pas së cilës ka qenë gati. L'Equipe ka shkruar në disa raste se atmosfera në kampin e kombëtares franceze është bërë më e mirë me largimin e Karimit dhe nuk ka dyshim se vetëm pas Botërorit historia do të ndizet më tej.

Francezi iu bashkua stërvitjes së Realit të shtunën e kaluar dhe trikolorët do të luajnë nesër në finalen e Kupës së Botës kundër Francës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco