Lojtarët e Japonisë priten si heronj pas kthimit në shtëpi nga Kupa e Botës

Lojtarët e Japonisë priten si heronj pas kthimit në shtëpi nga Kupa e Botës

10:13, 09/12/2022
A+ Aa A-

Festë e madhe në aeroportin e Naritës. Lojtarët e Japonisë , të freskët nga suksesi i tyre në Kupën e Botës në Katar, u mirëpritën në shtëpi si heronj. Sapo zbarkuan, Nagatomo dhe shokët e tij takuan qindra bashkatdhetarë të tyre, të cilët duartrokitën dhe bënë nderime për ta përpara takimit me kryeministrin Fumio Kishida.

Pavarësisht eliminimit të tyre me penallti kundër Kroacisë, raundi i 1/8-ve ishte një moment historik për Samurait Blu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco