Portugali-Zvicër/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

Portugali-Zvicër/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

20:49, 06/12/2022
A+ Aa A-

Është mbyllur pjesa e parë e përballjes mes Portugalisë dhe Zvicrës, ndeshje e vlefshme për 1/8 e Botërorit “Katar 2022”, shkruan Syri.net.

Portugalia ka kaluar në minutën e 17-të, Goncalo Ramos me një gjuajtje të fortë e dërgon topin në rrjetë, duke kaluar portugezët në avantazh. 

Në minutën e 33', Pepe realizon golin e dytë për portugezët.

Portugezët ishin dukshëm më të mirë në pjesën e parë, duke e kontrolluar tërë ndeshjen.

Rastet më të mira për zviceranët i patën Freuler e Xherdan Shaqiri, por nuk ishin të saktë.

.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco