Lewandowski: Hera e parë që buzëqesh pas një humbjeje

Lewandowski: Hera e parë që buzëqesh pas një humbjeje

10:37, 01/12/2022
A+ Aa A-

“Kjo është hera e parë në jetën time që buzëqesh pas një disfate”.

Kështu e komentoi Robert Lewandowski humbjen ndaj Argjentinës, rezultat i cili nuk i cenoi Polonisë vazhdimësinë në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Më tej, sulmuesi theksoi se pritën me shumë emocione përfundimin e sfidës Arabi Saudite-Meksikë, ndërsa shtoi se me Francën do argëtohen në maksimum.

“Është fantastike që dolëm në raundin e 16-të. Ne ia dolëm. Një minutë nga fundi i ndeshjes në Meksikë ne ende nuk e dinim nëse ishim të kualifikuar. Franca është gjithashtu favorit për t’u bërë kampione e botës. Por ne do të argëtohemi dhe do të japim gjithçka. Pastaj do të shohim”, u shpreh Lewandowski.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco