Kupa e Botës/ Përfundojnë pjesët e para, Amerika në avantazh ndaj Iranit

Kupa e Botës/ Përfundojnë pjesët e para, Amerika në avantazh ndaj Iranit

20:53, 29/11/2022
A+ Aa A-

Amerika e ka mbyllur në avantazh 1-0 përballjen ndaj Iranit, sfidë e vlefshme për raundin e tretë të fazës së grupeve në Kupën e Botës.

Në minutën e 38’ ishte Pulisic ai i cili shënoi për amerikanët, pas një aksioni fantastik, të nisur nga këmbët e Mckennie.

Me këtë rezultat amerikanët do të kalonin në turin tjetër sëbashku me Anglinë.

Ndërsa ndeshja mes Uellsit dhe Anglisë u mbyll në barazim pa gola.

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco