McGonigal/ Shehaj i bën thirrje SPAK të nisë hetimet

McGonigal/ Shehaj i bën thirrje SPAK të nisë hetimet

22:17, 23/09/2023
A+ Aa A-

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka reaguar pas pranimit të akuzës së Mc Gonigal në SHBA se ka marrë para për të hetuar opozitën në Shqipëri.

Shehaj ka bërë thirrje që  SPAK duhet ta hetojë sa më shpejt dhe të hedhë dritë mbi përmasat reale të këtij skandali të paprecedent

Postimi:

McGonigal pranoi në gjykatë se ka hetuar Opozitën shqiptare për llogari të kryeministrit Rama dhe se ka marrë para nga ortaku i tij shqiptar.

Kjo është një aferë e pastër korruptive që shkon përtej çdo imagjinate.

SPAK duhet ta hetojë sa më shpejt dhe të hedhë dritë mbi përmasat reale të këtij skandali të paprecedent.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco