Zv/kryeministrja bullgare: Deklaratat e Ramës, fyese dhe të papranueshme

Zv/kryeministrja bullgare: Deklaratat e Ramës, fyese dhe të papranueshme

12:54, 24/06/2022
A+ Aa A-

Pas deklaratave fyese të Edi Ramës ndaj Bullgarisë dhe BE-së ka reaguar edhe zv.lryeministrja bullgare, Kornelija Ninova.

“Deklarata e kryeministrit shqiptar është fyese dhe e papranueshme për Bullgarinë dhe BE-në”, shkruan në Facebook kryetarja e BSP-së dhe zëvendëskryeministrja e Bullgarisë.

Postimi i plotë:

Deklarata e kryeministrit shqiptar është fyese dhe e papranueshme për Bullgarinë dhe BE-në.

Bullgaria ka dinjitet dhe mbron interesat e saj kombëtare.

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, se është e turpshme që një vend anëtar i NATO-s të mbajë peng dy vende të tjera anëtare të NATO-s - Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, dhe se 26 vendet e tjera evropiane janë në një impotencë të frikshme, është fyese, e ashpër dhe e papranueshme për Bullgarinë dhe për shtetet anëtare të BE-së.

Ne nuk jemi një turp. Bullgaria ka dinjitet, mbron interesat e saj kombëtare dhe mbështet vlerat evropiane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani24/06/2022 13:43

OHH! SA MIRË QË UA KA BËRË!!! FOL ENVER TË LUMTË GOJA!!! EDVIN KRISTAQ RAMA, ME STILIN E TIJ ENVERISTO-STALINIST TË FANARIT NDRIÇUES TË EVROPËS NË BRIGJET LINDORE TË ADRIATIKUT, KA THËNË TË VËRTETA TË MËDHA! KA DEMASKUAR PROSTITUCIONIN POLITIK TË EVROPËS!!! AI IA PLASI HAPUR NË MES TË BRUKSELIT BYTHËQIRËLLËKUN EVROPIAN, BUROKRATËVE TË KORRUPTUAR DHE BYTHËQIRË TË EVROPËS!! I JAP 1000% TË DREJTË DHE E MBËSHTES PLOTËSISHT THIRRJEN DHE DENONCIMIN E EDVIN KRISTAQ RAMËS!! SEPSE EVROPA KURVË PLAKË, KA VITE QË PO I BËN KËTO LOJRA TË NDYRA KURVO-BUROKRATIKE ME VENDET E BALLKANIT PERËNDIMOR, TËRHIQ E MOS E KËPUT!! NXJERRIN VETËM LLOJ-LLOJ PRETEKSTE KURVASH PËR REFUZIMIN DHE MOSPRANIMIN E TYRE PËR TË HAPUR NEGOCIATAT DHE PËR TË HEQUR VIZAT PËR QYTETARËT E REPUBLIKËS SË PAVARUR SHQIPTARE TË KOSOVËS!! DUHEJ QË EVROPA T'UA FUSTE PREJ KOHËSH TË DYJA KËMBËT NË NJË KËPUCË KËTYRE KLEPTO-DIKTATORËVE TË BALLKANIT PERËNDIMOR, DUKE U BËRË PRESIONE TË FUQISHME, SANKSIONE DHE BLLOKADA POLITIKE DHE EKONOMIKE, PËR TË PLOTËSUAR KUSHTET DHE KRITERET E VENDOSURA PREJ TYRE, DHE JO TË TALLIN BYTHËN ME POPUJT E KËTIJ RAJONI TË NXEHTË! JO NJË HERË I VLERËSOJNË DHE I MBURRIN KOT ME KOT, SIPAS INTERESAVE TË TYRE, DHE PASTAJ PASI DËRRMOJNË ME RAPORTET E TYRE SKANDALOZE, U THONË SE JENI NË RRUGËN E DUHUR, KENI BËRË REFORMA TË MËDHA, KENI BËRË PROGRESE TË JASHTËZAKONSHME, POR JA QË NUK UA HAPIM DOT NEGOCIATAT, SEPSE GJASME NUK ËSHTË DAKORD GREQIA ME EMRIN E MAQEDONISË, PASTAJ PASI NDRYSHOHET EMRI I MAQEDONISË, NA DEL QË NUK ËSHTË DAKORD AS BULLGARIA SEPSE KA PROBLEME ME GJUHËN MAQEDONASE!!! NDËRKOHË QË NË TË VËRTETË, ASHTU SIÇ E DINË JO VETËM E GJITHË EVROPA POR TË GJITHË POPUJT E BALLKANIT PERËNDIMOR, QË EVROPA NUK I HAP KURRË NEGOCIATAT DHE NUK I PRANON KURRË NË BE VENDET KLEPTO-DIKTATORIALE, ANTIDEMOKRATIKE DHE KU SUNDOJNË KRIMINELËT DHE LIGJIN E BËJNË NARKO-BANDAT DHE QEVERINË E DREJTOJNË ORGANIZATAT KRIMINALE SOROSIANO-MAFIOZE!!! KJO ËSHTË E VËRTETA QË EVROPA NUK E THOTË TROÇ!!! KJO ËSHTË E VËRTETA QË BUROKRATËT E KORRUPTUAR TË BE NA E FSHEHIN!!! SEPSE ËSHTË NJËKOHËSISHT EDHE DËSHTIMI I TYRE I TURPSHËM!! PRANDAJ NARKO-SATRAPI SULLTANO-PUTINISTO-SOROSIAN I SURRELIT KA SHUMË TË DREJTË NË KLITHMAT, SHARJET, FYERJET DHE OFENDIMET E TIJ KARSHI KËTYRE BUROKRATËVE TË KORRUPTUAR MU NË MES TË BRUKSELIT!!! PRA KËTEJ E TUTJE NUK KA MË KUSHTE EVROPIANE APO PROCES TË BERLINIT PËR BALLKANIN PERËNDIMOR PËR HAPJEN E NEGOCIATAVE DHE ANTARËSIM NË BE, POR KA KUSHTE TË BALLKANASVE KLEPTO-DIKTATORË TË PRANIMIT TË "BALLKANIT TË HAPUR" PËR BE DHE BUROKRATËT E KORRUPTUAR TË EVROPËS!!!!

Shto koment

Denonco