VIDEO/ Berisha: Lulzim Pengu, peng i një dosje për pastrim parash

VIDEO/ Berisha: Lulzim Pengu, peng i një dosje për pastrim parash

16:04, 30/01/2022
A+ Aa A-

Edhe nĂ« Vaun e DejĂ«s ku mbajti ‘Foltoren’ kĂ«tĂ« tĂ« diel, nĂ« ditĂ«n kur po mbahen primaret pĂ«r zgjedhjet e kandidatĂ«ve pĂ«r kryetar bashkie mĂ« 6 mars, Sali Berisha nuk hezitoi tĂ« ngrejĂ« akuza ndaj Lulzim ‘BravĂ«s’, siç e quan ai.

Berisha u shpreh se Basha është peng i një dosje për pastrim parash. Ai u shpreh se Basha pranoi të largojë Berishën nga politika për të mos shkuar në burg.

‘Edi Rama Ă«shtĂ« njĂ«ra anĂ«. Sot siç e shifni ju, kallp opozitĂ«n, apo pengbashĂ«n nuk e mbĂ«shtet vetĂ«m Edi Rama, por fatkeqĂ«sisht e mbĂ«shtesin edhe pĂ«rfaqĂ«sues tĂ« vendit tĂ« madh tĂ« lirisĂ« dhe kjo mbĂ«shtetje Ă«shtĂ« njĂ« lojĂ« e rrezikshme me pluralizmin nĂ« ShqipĂ«ri.

Fatkeqësisht, sot Bashën nuk e mbështet vetëm Edi Rama, por edhe përfaqësues të vendit të madh të lirisë. Kjo mbështetje është një lojë e rrezikshme për pluralizmin në Shqipëri. Kë po mbështesin ata me përkrahjen ndaj Lul Bravës?

Ai peng i tyre, i marr me dosjen Muzin. Lulzim Basha Ă«shtĂ« i marr peng me njĂ« dosje pĂ«r larje parash nĂ« SHBA dhe TiranĂ«. Ai firmosi qĂ« pĂ«r tĂ« mos shkuar nĂ« burg, do tĂ« largonte Sali BerishĂ«n nga politika. Kjo Ă«shtĂ« e vĂ«rteta’, tha Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco