Ndryshimet kushtetuese/ Gjiknuri i dërgon sinjal Bashës: Gati të ulemi

Ndryshimet kushtetuese/ Gjiknuri i dërgon sinjal Bashës: Gati të ulemi

09:30, 23/09/2021
A+ Aa A-

Sekretari i ri i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri ka deklaruar nga qyteti i Shkodrës se socialistët janë të gatshëm që të ulen me Partinë Demokratike dhe të bisedojnë edhe për ndryshimet kushtetuese.

Sipas Gjiknurit, propozimet duhet të bëhen në tryezë dhe jo në media. 

“Jemi të gatshëm të ulemi me PD të bisedojmë për gjitha çështjet. Si dhe ato që propozon PD për ndryshimet kushtetuese. Por propozimet bëhen në tryezë dhe në institucione. Tashmë që PD është brenda institucioneve mund të bisedojmë dhe jemi të hapur. Por nuk bëhet në studio televizive dhe me konferenca për media”, tha Gjiknuri.

Kujtojmë se Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh në mbledhjen e Këshillit Kombëtar , se ndryshimet kushtetuese të vitit 2008 nuk ishin të përshtatshme për nevojat e shoqërisë për demokraci.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari23/09/2021 12:25

ULU O LUL, ULU!!! PSE TË MOS ULESH O BUKUROSHI I SOROSIT DHE KUKULLA E RAMËS? ULU SEPSE ME BYTHË DO ULESH JO ME KOKË!!! ULU ASHTU SIÇ U ULE DHE U MBYLLE NË HALETË E KUVENDIT ME RAMËN PËRPARA ZGJEDHJEVE TË 2017 DHE NA E NGULE TË GJITHË DEMOKRATËVE SA KRAHU!! ULU ASHTU SIÇ U ULE DHE FIRMOSE TEK OBORRI I KIMETES MARRËVESHJEN E 5 QERSHORIT 2020 ME RAMËN QË TA DHJEU E TA PSHURRI ATË MARRËVESHJE DHE NA E NGULE PËRSËRI TË GJITHË DEMOKRATËVE SA KRAHU!! ULU ASHTU SIÇ U ULE, U NËNSHTROVE, U PËRULE DHE FIRMOSE SI BRUTI TEK ZYRA E KIMETES, PABESINË NDAJ SALI BERISHËS DHE DEMOKRATËVE DHE SHITJEN E PD TEK SOROSI DHE EDVIN RAMA!! ULU, O LUL, ULU DHE KANË PËR TA FUTUR PËRSËRI SA KRAHU, POR KËTË RADHË DO TA FUSIN VETËM TY DHE GAZRAVE TË TU, SEPSE ME DEMOKRATËT E NDAVE HESAPIN PËRFUNDIMISHT!!! TANI HIP TEK HURI I FLAMURIT TË PARTISË DEMOKRATIKE QË TË SHOHËSH STAMBOLLIN OSE EDVIN RAMËN NË STAMBOLL!!! JE NJË DËSHTAK I MARRË FUND!!!

Shto koment

Denonco