13 pagat e Maznikut dhe Veliaj si Musk/ Rrjeti shpërthen me meme

13 pagat e Maznikut dhe Veliaj si Musk/ Rrjeti shpërthen me meme

09:44, 01/03/2021
A+ Aa A-

Rrjetet sociale këtë fundjavë janë marrë me dy drejtuesit e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Arbian Maznikun.

I pari shpërndau në mediat pranë tij një lajm, sipas të cilit ai kishte fituar një çmim për lëvizshmërinë urbane, duke qenë në një krah me miliarderin Elon Musk.

Ironia nuk kishte të ndalur. Drejtuesi i një qyteti, ku trafiku është në kaos, ndotja është nga më të lartat në botë, transporti urban është një mizerje, krahasohet me njeriun më të pasur në botë, që ka një kompani të transportit hapësinor dhe synon të dërgojë njerëz në Mars.

Ndërkohë, gjatë fundjavës u publikua lajmi se Mazniku merr 12 paga të tjera përveç asaj si nënkryetar bashkie.

Edhe ky lajm ka prodhuar shumë meme.

Ndiqini më poshtë disa prej tyre:

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  dulla01/03/2021 13:26

  Kur ky popull toc qe e voton, atehere pse te mose marre 130 milione euro ky anadollak injorant?

  Gj 01/03/2021 13:00

  mjer ne 280 mij lek te vjetra ne muaj une oaguhem ,,cfar te bej me pare me ato lek i vraft zoti ,qeveritaret hajdut

  ...01/03/2021 12:26

  As zdromsi, as zv/zdromsi e as shefi i zdromsave nuk hiqen me meme!!! Duhet REVOLUCION!!! Votat blihen e shiten, mos mbani shprese ke votat

  Shkreli - keshilltari mbjelljes se qimeve 01/03/2021 11:26

  Super nice Lolita !! Tek linja Vorri Bamit - Hënë ( Rrolling Hills 2 - e Samirit ) do shperndahen sufllaqe per komentuesit e Tema dhe COD.

  Shto koment

  Denonco