Përgjimet e Ndraghetës/ Meta: Problemi i pastrimit të parave është i njohur, duhet hetim

Përgjimet e Ndraghetës/ Meta: Problemi i pastrimit të parave është i njohur, duhet hetim

13:17, 23/01/2021
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me përgjimet e autoriteteve italiane për dosjen e grupit mafioz ‘Ndrangheta’ ku përfshihen edhe politikanë shqiptarë, duke thënë se gjithçka lidhet me Shqipërinë, duhet të hetohet nga institucionet vendase.

Pyetje: Në lidhje me mediat italiane lidhur me përgjimet ku përfshihen disa zyrtarë të lartë shqiptarë. mendoni se SPAK duhet të nisë hetimet.

Meta: Problemi i pastrimit të parave është i njohur nga të gjithë dhe i konfirmuar nga shumë institucione ndërkombëtare të cilat bëjnë vlerësimin apo kategorizimin e vendeve në këtë drejtim dhe të gjitha çështjet që i referohen zhvillimit më të fundit në Itali për gjithçka që ka të bëjë me Shqipërinë duhet të ndiqet edhe nga institucionet tona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari23/01/2021 14:24

POSHTE NARKO-BANDA MAFIOZE HAJDUTE DHE KRIMINALE "RILINDJA"!!! ESHTE E VERTETE, QE DUHET HETIM. POR VETEM NGA ANTI-MAFIA ITALIANE DHE CIA AMERIKANE, JO NGA SPAK, BKH APO NDONJE PROKUROR SHQIPTAR! As mos shpresoni qe ky SPAK, qe eshte sot, te nxjerre ndonje gje!!! Ata jane kembe e koke vegla te Rames! Mos u lodhni kot ju te opozites sot! Neser kur te vini ne pushtet shkrijeni kete SPAK komplet, te mos kete asnje shqiptar, sepse jane si virusa, infektojne gjithcka dhe zevendesojini vetem me prokurore dhe hetues te huaj!! Ata te SPAK duhen shkarkuar qe te gjithe dhe duhen arrestuar per shperdorim detyre, bashkepunim ne krim, fshehje dhe mbrojtje te krimit dhe krimineleve!!! Ky SPAK qe eshte sot nuk ia vlen, ata jane pjese dhe bashkepunetore te krimineleve ne pushtet, me pushtet dhe pa pushtet!!! Ky SPAK e tregoi me vepra dhe me fakte konkrete qe eshte thjesht nje SNUK!

Shto koment

Denonco