FOTO/ Rama gënjeu shqiptarët, në ShBA jo për vaksinat, por takime me lobistët e Biden

FOTO/ Rama gënjeu shqiptarët, në ShBA jo për vaksinat, por takime me lobistët e Biden

14:10, 08/12/2020
A+ Aa A-

“Sigurimi i vaksinës sa më parë është një prioritet i luftës sonë kundër Armikut të Padukshëm dhe s’do lemë gur pa luajtur që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri! Kontakti sy më sy me prodhuesit e vaksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara.”

Keshtu shkroi Edi Rama para nisjes për ShBA.

Por e vërteta është ndryshe. Rama shkoi në SHBA për të takuar lobistë me shpresën për t’u takuar me Presidentin e zgjedhur Biden e për ta përdorur si propagandë për zgjedhjet.

Në këtë foto të bërë dje në ShBA ai është takuar me lobistin Alexander Karloutsos.

Vaksina për shqiptarët ishte justifikimi pasi qëllimi i vërtetë është lobimi. Dhe lobimi kushton miliona.

Miliona që duhet të shkojnë për shqiptarët dhe jo për lobistët të cilët gjatë të gjithë qeverisjes së tij, Rama i ka ushqyer me para ndërkohë që popullin e tij e ka lënë në mjerim.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Edlir Rameta 08/12/2020 16:46

Ju paralajmerova mos bini në kurthin e Edvin cocaines, ju po bëni lojen që i sherben Ed Potures,nuke është veshtire për nji politikan si Ed Poturja të siguroje 1,milion vaksina, 300 mije vijnë shumë shpejt, sa për info nipi i ketije kryepeshkopi Alex Karluoksos është drejtori i pergjithshem i kompanise pharmaceotike Pfizer, dhe në informationin që kam mare nga njerez të afert me Ed cocainen ka siguruar 300 mije dozat e para të vaksines që do mbrijne në shqiperi mesin e Janarit dhe fillimin e shkurtit, gjithashtu Ed cocaina ka mare ok nga Moderna e Bill Gates për 1 milion doza vaksinash që do të vijnë në shqiperi në muajin Mars nji muaj para zgjedhjeve. Prandaj mos u merni me fotot që dergon Endri Figa me njerzit e tije për të bërë lajm,se po ndihmoni Edvin Poturen.

Daj Jaku08/12/2020 15:38

A e paska takuar lo bole istin e Bidesë, tersi i Pojanit ? A ja paska dhënë milionat e dollarëve të vjedhura nga gjaku i pipllit të vuajtur shqiptar lo bole istit të Bidesë? Mbajeni mënd këtë thënie: Joe Bideja nuk do të bëhet president i USA. Tersi i Pojanit. Mbajeni mënd këtë thënie.

Karma08/12/2020 14:57

Pse ka ende persona qe besojne brockullat e rames!? Cdo gje qe ka bere e ka bere per interesat e tij, cdo gje ne dem te Shqiperise dhe shqiptareve.

Shto koment

Denonco