Andi Bejtja: Ambasadorokracia ka rënë në Shqipëri

Andi Bejtja: Ambasadorokracia ka rënë në Shqipëri

21:16, 24/09/2020

Për analistin Andi Bejtja, ambasadorokracia ka rënë në Shqipëri.

Duke folur në studion e ‘Çim Peka LIVE’, drejtori i SYRI TV, Andi Bejtja ka është shprehur se ambasadorët nuk e kanë më atë fuqi që kanë pasur më parë.

‘Ambasadorokracia ka rënë në Shqipëri.

Ambasadorët nuk e kanë më atë fuqinë që kanë pasur në fillim të viteve 2000. Nuk kane me ate respekt qe kane pasur.

Por edhe pse nuk kanë atë fuqi, politika shqiptare, vazhdon sërish të shkojë dhe të falet përballë ambasadorët.

Por ata nuk e kanë më fuqi’, është shprehur Andi Bejtja në SYRI TV.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t25/09/2020 07:45

Cfare fuqie i ka rene ambasadorve?A nuk i mori perdore shoqja kim brenda ne ambasade dhe i detyroi palet deri sa te benin mareveshjen e 5 qershorit?Pastaj kur u shkel kushtetuta dhe u bene ndryshimet e neanshme nga qeveria,nuk e hapi gojen fare surrat verdha e soros.

t25/09/2020 07:44

Cfare fuqie i ka rene ambasadorve?A nuk i mori perdore shoqja kim brenda ne ambsdade dhe i detyroi palet deri sa te benin mareveshjen e 5 qershorit?Pastaj kur u shkel kushtetuta dhe u bene ndryshimet e neanshme nuk e hapi me gojen fare surrat verdha e soros.

Shto koment

Denonco