VIDEO/ Drama në kufi, Paloka: Rama këndon 'Tope, tope' nga luksi në Dhërmi

VIDEO/ Drama në kufi, Paloka: Rama këndon 'Tope, tope' nga luksi në Dhërmi

13:24, 14/08/2020

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka reagoi pas situatës së krijuar në kufirin me Greqinë.

Mijëra qytetarë janë bllokuar në kufi në temperatura të larta, kurse shteti shqiptar nuk ndjehet gjëkundi.

“Ka tre dite që të moshuar, fëmijë dhe prindër po sfiliten në kufi! 20 km ka arritur radha në këte vapë!

Por kryeministri Rama, ministri i jashtëm Rama, dhe kryetari i OSBE-së Rama, nuk e bën qejfin qeder! Nga luksi i shfrenuar në rezidencat e Dhërmiut, i sheh shqiptarët në TV e mërmërit: “Tope, tope o...”, shkruan Paloka.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco